Konečně pořádný světlo pro moje Fujinky

Godox AD600B "konečně pořádné světlo pro mou Fujinku"  odkaz -> zapůjčeno od 4studio.cz Před pár týdny jsem se vrátil z jihu Španělska, kde jsem fotil Skateboarding a BMX. Kde jinde než v živých ulicích měst Málaga, Torremolinos, Benalmádena a Fuengirola. Vlastně celé jižní pobřeží Costa… chcete vědět víc?

Bentley mezi foťákama

Fujifilm GFX 50S Když jsem s focením začínal, středoformát pro mě bylo cizí slovo. Pak jsem se dočetl, co vlastně středoformát znamená, co umí, k čemu se používá a kolik stojí.  Došlo mi, že k takovýmu přístroji se jentak nedostanu a pravděpodobně ani nemám využití. Pak ale představila moje… chcete vědět víc?

S čím pomůže svatební fotograf?

S čím může svatební fotograf pomoci právě Vám? Ačkoli jsem se v prvním díle seriálu o svatebních fotografech přikláněl k pasivnímu přístupu fotografa, při plánování by tomu mělo být naopak.  Představte si, že sestavujete časový harmonogram a nevíte, jak dlouho bude vše trvat, kolik překvapení Vás… chcete vědět víc?

Jaký typ svatebního fotografa hledáte?

Typy svatebního fotografa Zkusím tady na blogu sepsat několik témat okolo svatebních fotografů. Poslední dobou jsem na různých seminářích a setkáních svatebních fotografů narážel na dva velmi odlišné přístupy a tak je v tomto díle nastíním. Plánování samotného svatebního dne začíná konceptem,… chcete vědět víc?

Tvorba vlastního obsahu - Content marketing

Ne, že bych se extra vyznal v oboru Content marketing, ale něco s ním přeci jen společnýho mám. Pro několik firem ho v půběhu roku vytvářim, respektive jeho obrazovou část. Pro zajímavost o tom něco napíšu a ukážu příklady, jak to funguje. Co vlastně content neboli obsah znamená.. Je to veškerý… chcete vědět víc?

Další rok před náma!

Ať už děláte cokoli, je dobrý si zhodnotit určitý časový období.  A kdy je lepší chvíle než o Vánocích? Všude panuje klidná atmosféra, nikdo nic nedohání, nepřehání a nepřesvědčuje Vás, že právě on je ten poslední a nejdůležitější, kdo potřebuje dárek pod stromeček.  Vtipný, že?  No ale s tím… chcete vědět víc?

Objevil jsem Ameriku!

Pár lidí už si všimlo, že nechodim s obří zrcadlovkou přes rameno.. Delší dobu jsem přemejšlel o menším foťáku jako záložní krabičce až se z toho stal obratem hlavní foťák a to nechtěně.  Mám kolem sebe lidi (no dobře, občas zvířátka), co používaj Olympusy, Fujiny, Sony a Panasonic bezzrcadlovky… chcete vědět víc?

Kdo neumí, učí :)

Takhle nějak se to řiká, ne? :)) Sám jsem byl přkvapenej, když mi Romča Jokelová volala, jestli bych nechtěl dělat workshop v rámci Open - Air Foto Festivalu v Českém Krumlově.   Popravdě? Dlouho jsem neváhal, navíc když mi má dělat parťáka kámoš ze Story of the Shot - Michal Jirák. Hned mě… chcete vědět víc?

Budu psát o tom co dělám!

Přišla změna techniky a webu. Rozhodl jsem se, že budu dělat něco navíc - psát o tom co dělám, jaké potkávám lidi a jejich příbehy.  Prvním je firma Contipro, která mě během pár návštěv chytla za srdce. Včera jsem byl na oslavách 25 let výročí od založení firmy. Tentokrát to neni uplně o fotkách.… chcete vědět víc?